1998 2008

Změnit třídění:

2. 1. 1998

Jubilejní ročník soutěže Rallye Paříž – Dakar

Tradičně lednové sportovní zpravodajství zaměstnala jedna z nejslavnějších a nejobtížnějších automobilových soutěží, Rallye Paříž – Dakar. V roce 1998 se konal 20. ročník soutěže, které se účastnilo 349 posádek z 30 zemí světa. Kromě úspěchů českých posádek informovala média o přepadení některých jezdců na Sahaře banditi. Na mauretánsko-maliské hranici byl přepaden kamion závodníků Kořeného, Lamače a Kahánka i druhá kopřivnická posádka ve složení Sklenovský, Hamerla, Tomeček. Již po čtvrté se stal vítězem v kategorii kamionů Karel Loprais, na stupních vítězů také stanula posádka Kořeného, jež obsadila bronzovou příčku. Úspěch slavil i motocyklový závodník Stanislav Zloch, který dojel na desátém místě a dosáhl tak nejlepšího umístění v této kategorii za dobu trvání Dakaru pro české jezdce. Trasa patřila k nejnáročnější za dvacet let trvání závodů. To dosvědčuje i pouhých 29 % závodníků, kteří absolvovali celou trať Paříž – Dakar. Ani tento ročník se neobešel bez ztrátách na životech závodníků a bezpečnostních problémů v podobě přepadávání a vydírání posádek.