1998 2008

Změnit třídění:

20. 1. 1998

Úspěchy českých hokejistů v NHL

Oblíbeným sportovním tématem byli čeští zástupci v nejslavnější hokejové soutěži světa, NHL. Václav Prospal hájící tehdy barvy Philadelphie Flyers si zlomil nohu a přišel o možnost startovat na zimních olympijských hrách stejně jako útočník Pittsburgu Pinguins Martin Straka. Národní tým vedený Ivanem Hlinkou a Slavomírem Lenerem se připravoval na „hokejový turnaj století“. V reprezentačním výběru získali místo vedle veterána Vladimíra Růžičky i mladí hokejisté – obránce Jaroslav Špaček, útočník Milan Hejduk nebo sparťanský brankář Milan Hnilička. Tým byl složen z hráčů tuzemské hokejové extraligy i ze zámořské NHL. Mezi hvězdy národního týmu patřil brankář Dominik Hašek z Buffala, obránce Roman Hamrlík z Edmontonu, útočník Jaromír Jágr a Robert Lang z Pittsburgu nebo Martin Ručinský z Montrealu. Česká reprezentace byla považována za „černého koně“ olympijského turnaje. Naopak mezi favority patřil tým Spojených států amerických čítající dvacet vítězů Světového poháru z roku 1996.

Fotografie

GPS

49.7428581N, 15.3384111E

Místo

Česká republika

Zdroje

STRÁNSKÝ, Jiří a ONDROUŠEK, Kamil. Kronika NHL známá i neznámá. Vyd. 1. Praha: Vyšehrad, 1998. 215 s. ISBN 80-7021-282-9. DUPLACEY, James a PADDOCK, Mark. NHL - dnešní hvězdy, zítřejší legendy. Překlad Dalibor Míček. Vyd. 1. Frýdek-Místek: Alpress, 1998. 112 s. ISBN 80-7218-162-9.