Rok: 1998
Region: Zlínský

Úspěchy českých atletů na halovém mistrovství Evropy

2. 3. 1998

Na halovém mistrovství Evropy (HME) atletů ve španělské Valencii získala stříbrnou medaili tyčkařka Daniela Bártová, trojskokanka Šárka Kašpárková a zlatou medaili osmistovkařka Ludmila Formanová. Úspěch české atletické reprezentace doplnila bronzovým umístěním čtvrtkařka Helena Fuchsová a výškař Tomáš Janků, bratr Jan Janků obsadil čtvrtou příčku stejně jako sedmibojař a medailový trumf české výpravy Tomáš Dvořák.

Prohlédnout detail
Skončila základní část hokejové extraligy

19. 3. 1998

Nejvyšší česká hokejová soutěž ukončila základní část, v níž dominovaly moravské týmy. Potřetí v řadě se vítězem základní části stali hokejisté Vsetína. Dalšími účastníky v play-off byly extraligové Vítkovice, Třinec, Sparta, Plzeň, Slavia, Litvínov a Pardubice. Semifinálové dvojice posléze vytvořily slezské celky Třince s Vítkovicemi a Sparta s úřadujícím mistrem ze Vsetína. V souboji poražených semifinalistů Sparty a Vítkovic nakonec obsadili celkové třetí místo Ostravané.

Hokejisté Vsetína se stali vítězi české hokejové extraligy

14. 4. 1998

Hokejisté Vsetína získali po čtvrté v řadě titul mistrů české hokejové extraligy. O výhře Valachů rozhodli ve třetím finálovém souboji olympionici Jiří Dopita a Josef Beránek proti celku z Třince.

Úspěchy ČR na Mistrovství Evropy v atletice

17. 8. 1998

V Budapešti se konalo 17. mistrovství Evropy v atletice, kterého se účastnila třinácti členná výprava českých reprezentantů. Stříbrnou medaili si z mistrovství odvezla trojskokanka Šárka Kašpárková, která nestačila pouze na řeckou atletku Vasdekiovou, i čtvrtkařka Helena Fuchsová, jež zaběhla osobní rekord v medailovém souboji. Třetí cenný kov do sbírky reprezentace přidal v závodě na 800 metrů Lukáš Vydra. Desetibojaři Tomáš Dvořák a Roman Šebrle obsadili v Maďarsku 5. a 6. místo.