Rok: 2008
Region: Liberecký

Výsledky ankety Sportovec roku 2007

12. 1. 2008

Anketu Sportovec roku, kterou každoročně pořádá a ceny udílí Klub sportovních novinářů, ovládla rychlobruslařka Martina Sáblíková. Anketu ovládly i další sportovkyně, za Sáblíkovou těsně na druhém místě skončila oštěpařka Barbora Špotáková následovaná slalomářkou Šárkou Záhrobskou. Za nejlepší tým byla vyhlášena česká fotbalová reprezentace do 20ti let díky stříbru z mistrovství světa ve své kategorii, druhá skončila seniorská reprezentace a to zejména postupem na mistrovství Evropy. Týmem uzavírající stupně vítězů se stali hráči Slavie Praha, postupující celek do prestižní fotbalové Ligy mistrů.

Prohlédnout detail
V Bormiu bronzová Šárka Záhrobská

14. 3. 2008

Šárka Záhrobská získala pro české lyžování bronzovou medaili ze závodu Světového poháru v Bormiu. Celkově v seriálu obsadila pátou příčku.

Ve finále hokejové extraligy Slavie a Karlovy Vary

10. 4. 2008

Do finále hokejové extraligy ročníku 2007/2008 se probojovaly týmy Slavie a Karlových Varů. Sešívaní zvítězili v semifinálových utkáních nad Bílými Tygry Liberec v poměru 4:3. Karlovy Vary si poradily v semifinále s Českými Budějovicemi. Mistrem extraligy se nakonec stala pražská Slávie po těsném vítězství v sérii 4:3 na zápasy. Z baráže postoupil do nejvyšší hokejové soutěže tým Mladé Boleslavi. Naopak neúspěchem v baráži v podobě sestupu do první ligy skončila sezóna Ústeckým Lvům.

Světový rekord oštěpařky Špotákové

13. 9. 2008

Česká oštěpařka Barbora Špotáková korunovala své olympijské vítězství z Pekingu, když navíc ve Světovém atletickém finále ve Stuttgartu vytvořila nový světový rekord. Svůj oštěp poslal do dálky 72,28 metru, čímž překonala tři roky starý rekord Kubánky Osleidys Menéndezové 71,70 metru.

Vrcholí přípravy na MS v klasickém lyžování v Liberci

11. 12. 2008

Blížící se Mistrovství světa v klasickém lyžování, jež měl v únoru a na počátku března 2009 hostit severočeský Liberec, měl podle zveřejněných údajů disponovat rozpočtem cca 2,5 miliardy korun. Z rozhodnutí Ministerstva financí byla nakonec navýšena státní dotace na 1,45 miliardy Kč (o cca 150 milionů vyšší než činil původní návrh). Dalších 150 milionů poskytl Liberecký kraj a 400 miliony pak přispělo samotné město Liberec. Již v časech příprava zejména po skončení se stalo mistrovství terčem kritiky za velmi nehospodárné hospodaření s veřejnými prostředky, jehož terčem se stal jak v létě 2007 odvolený šéf organizačního výboru Roman Kumpošt, tak i jeho nástupkyně, bývalá běžkyně na lyžích a olympijská vítězka Kateřina Neumannová.

© 2024, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i.