Rok: 2008
Region: Karlovarský

Lyžař Lukáš Bauer vítěz domácího závodu Světové poháru

1. 1. 2008

Běžec na lyžích Lukáš Bauer ovládl závod Světového poháru v Novém Městě na Moravě na 15km trati volnou technikou a ujal se tak vedení v seriálu Tour de Ski před reprezentačním kolegou Martinem Koukalem, který zaostal za Bauerem o 3,2 sekundy, a patřila mu stříbrná příčka.

Prohlédnout detail
Cyklokrosař Zdeněk Štybar vicemistrem světa

27. 1. 2008

Cyklokrosař Zdeněk Štybar se stal vicemistrem světa v italském Trevisu a získal tak pro českou cyklistiku po 7 letech medaili v prestižní kategorii Elite.

Odvolána ředitelka Českého rozhlasu 1 Radiožurnálu

6. 2. 2008

Václav Kasík, generální ředitel Českého rozhlasu, odvolal nově zvolenou ředitelku ČRo 1 Radiožurnálu, Barboru Tachecí. Tachecí od svého nástupu do funkce čelila kritice veřejnosti kvůli změně programového schématu nejpopulárnější stanice Českého rozhlasu a také kvůli provedeným personálním změnám.

Lukáš Bauer vítězem Světového poháru v klasickém lyžování

4. 3. 2008

Lukáš Bauer jako historicky první Čech vyhrál Světový pohár v klasickém lyžování, a to již pět závodů před ukončením soutěže. Bauera mohl ohrozit pouze německý závodník René Sommerfeldt, který však do sprintu klasickou technikou v norském Drammenu nenastoupil. Český reprezentant si tak vytvořil bodový náskok, díky kterému se stal sezónním vítězem. Bauer byl po celou sezónu ve skvělé formě, kterou potvrdil i vítězstvím v prestižní Tour di Ski.

Lyžař Martin Jakš bronzový v závodě Světového poháru

14. 3. 2008

Běžec na lyžích Martin Jakš dosáhl v italském Bormiu na životní úspěch, když získal bronzovou medaili v závodě Světového poháru. Do desítky nejlepších patřili také Martin Koukal a již jistý vítěz celého seriálu Lukáš Bauer.

Ve finále hokejové extraligy Slavie a Karlovy Vary

10. 4. 2008

Do finále hokejové extraligy ročníku 2007/2008 se probojovaly týmy Slavie a Karlových Varů. Sešívaní zvítězili v semifinálových utkáních nad Bílými Tygry Liberec v poměru 4:3. Karlovy Vary si poradily v semifinále s Českými Budějovicemi. Mistrem extraligy se nakonec stala pražská Slávie po těsném vítězství v sérii 4:3 na zápasy. Z baráže postoupil do nejvyšší hokejové soutěže tým Mladé Boleslavi. Naopak neúspěchem v baráži v podobě sestupu do první ligy skončila sezóna Ústeckým Lvům.

Začal filmový festival v Karlových Varech

4. 7. 2008

V Karlových Varech se ve dnech 4. až 12. července uskutečnil 43. ročník Mezinárodního filmového festivalu. V hlavní kategorii byl Křišťálovým glóbem oceněn dánský film Terribly Happy režiséra Henrika Rubenz Genze. Mezi hlavní celebrity, které poctily festival návštěvou, patřili např. americký herec, režisér a producent Robert De Niro, jeho krajan a také herec Danny Glover nebo britský herec Christropher Lee.

© 2024, Ústav pro soudobé dějiny AV ČR, v.v.i.